سوالات متداول

در اینجا سعی می‌کنیم به سوالات متداولی که ممکن است برای شما پیش بیاید، پاسخ دهیم. چنانچه سوال و یا ابهامی در موضوعات مرتبط دارید و پاسخ آن را در سوالات متداول پیدا نکرده اید، می‌توانید از طریق فرم زیر مطرح نمائید. سوالات مطرح شده پس از بررسی پاسخ داده شده و در بخش سوالات متداول نمایش داده می‌شود.

جهت ثبت سفارش و یا اطلاع از نمایندگی‌ها می‌توانید در ساعات کاری، در روزهای شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17 با شماره 22062192-021 و یا واتس‌اپ 09335855144 با ما در ارتباط باشید.

شروع گارانتی از زمان صدور فاکتور محاسبه خواهد شد. شرکت داتیس رفع مشکلات و نواقص صندلی شما را در صورت استفاده صحیح، به مدت سه سال از تاریخ خرید تضمین می نماید. جک صندلی به مدت یک سال از تاریخ خرید دارای گارانتی می باشد.

زیر نشیمن تمامی صندلی‌ها یک لیبل نقره‌ای رنگ شناسایی محصول نصب گردیده که شماره سریال صندلی، مدل محصول و تاریخ تولید در آن درج شده است. شما می‌توانید این اطلاعات را زمان ثبت درخواست درج نمایید. در غیر این صورت ارائه خدمات به صورت غیرگارانتی و با دریافت وجه امکان‌پذیر خواهد بود.

جهت استفاده از خدمات پس از فروش شرکت داتیس در استان تهران با شماره تلفن 56416971-021 (داخلی 111) تماس حاصل فرمائيد. در ساير شهرهای کشور جهت بهره‌گيری از سرويس خدمات پس از فروش، با نزديکترين نماينده شرکت داتیس تماس حاصل فرمائيد.

پس از ثبت درخواست، همکاران خدمات پس از فروش با بررسی کامل درخواست شما و اعلام هزینه، صندلی را جهت تعویض روکش به محل کارخانه منتقل خواهند کرد.

طبق قانون مالياتي سال 1393 به قيمت هاي درج شده در سايت و ليست قيمت مصوب، 9% ماليات بر ارزش افزوده اضافه مي گردد که پرداخت آن بر عهده مشتري است.

خير، صندلی‌های کپی‌برداری شده با نام‌های مشابه، هيچ گونه ارتباطی با داتیس ندارند. سرويس و خدمات پس از فروش فقط به محصولات داتیس تعلق می‌گيرد.

سبد خرید
برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید تایپ کنید.