اخبار و رویدادها

نحوه صحیح نشستن روی صندلی

برای این که بفهمیم طرز صحیح نشستن روی صندلی برای دیسک کمر چگونه است باید بدن را در حالتی قرار دهیم که کمترین فشار ممکن را به کمر ما وارد کند. استفاده از صندلی اداری هایی که برای دیسک کمر طراحی شده اند می تواند بسیار به تسکین درد کمک کنند و از بدتر شدن آن نیز جلوگیری کنند. بهترین راه برای افرادی که از دیسک کمر رنج می برند استفاده از صندلی های طبی است. این مدل صندلی ها به گونه ای طراحی شده اند که کمترین فشار ممکن را به کمر شما وارد کنند.

ما در طول روز مدت زمان زیادی را به نشستن مشغولیم. بدن ما برای این نشستن های طولانی طراحی نشده و این مورد باعث فشار به عضلات و دیسک کمر می شود. در طولانی مدت و نشستن های طولانی آسیب های جدی ممکن است به بدن فرد وارد شود. محققان دریافته اند که ستون فقرات مرد ها برای نشستن طراحی نشده است و در طولانی مدت آسیب های جدی می بیند اما در جامعه امروزی نمی توان بدون نشستن کاری را پیش برد.

مواردی که در یک صندلی استاندارد برای افرادی که دیسک کمر دارند واجب است:

  1. صندلی باید گودی کمر را پر کند و قابل اتکا باشد.
  2. پشتی صندلی انعطاف پذیر باشد و فقط به حالت قائم نباشد.
  3. هنگام نشستن پاها به زمین برسد.
  4. هنگام نشستن باید کمر به پشتی صندلی برسد.
  5. دسته های صندلی باید استاندارد باشند.

این ها از جمله مواردی بود که یک صندلی برای افرادی که کمر درد دارند باید داشته باشد. در ادامه طرز صحیح نشستن روی صندلی برای دیسک کمر دارند را توضیح می دهیم.

استفاده از صندلی های ارگونومی برای کاهش درد کمر

در صورتی که می خواهید از صندلی های اداری استفاده کنید بهتر است از نمونه های ارگونومی استفاده کنید. طرز صحیح نشستن روی صندلی برای دیسک کمر در صندلی های ارگونومی هم اهمیت دارد. اگر از صندلی ارگونومی استفاده کنید ولی به درستی روی آن ننشینید قطعا دچار مشکل خواهید شد. صندلی های ارگونومی می تواند در کاهش درد های ناشی از نشستن های طولانی بسیار به شما کمک کند.

یکی از مواردی که در صندلی اداری رعایت شده این است که، پشتی آن به اندازه ای حدود ۱۰ درجه باز می شود که بهترین درجه برای افرادی است که کمر درد دارند. دقت کنید که باید در این حالت کمر و پشت شما کاملا به صندلی چسبیده باشد در غیر این صورت این حالت باعث تشدید کمر درد شما می شود.

سخن پایانی

در پایان مقاله طرز صحیح نشستن روی صندلی برای دیسک کمر باید اهمیت این موضوع را به طور کامل درک کرده باشید. اهمیت بالای این موضوع باعث شده تا افراد زیادی به صندلی های ارگونومی روی آوردند ولی در صندلی های ارگونومی هم باید طرز صحیح نشستن را بلد باشید. کمترین فشار زمانی به کمر وارد می شود که ستون فقرات شما در حالت S مانند باشد و گودی کمر پر شده باشد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *